EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

lakiernictwo
Motoryzacja

Różne rodzaje lakierów samochodowych

Jeżeli na naszym samochodzie stwierdzimy uszkodzenia lakiernicze, musimy wybrać odpowiedni odcień jaki posiadają lakiery samochodowe a także zastanowić się nad jakością tego materiału. Ponieważ zarówno jakość lakieru jak i konkretny kolor muszą być prawidłowo dobrane, aby samochód wyglądał perfekcyjnie. Lakiery samochodowe nowej generacji mają wyższe ceny ale idealnie trzymają się powierzchni karoserii.

lakiernictwo

Farby do auta spełniają rolę ochronną przed korozją i są przystosowane do różnych warunków atmosferycznych. A to znaczy, że zarówno deszcz, mróz czy palące słońce nie są w stanie obniżyć jakości materiału. Na rynku można dostać różne rodzaje takich materiałów jak lakiery samochodowe i farby do auta, czy materiały ścierne. Lakiery samochodowe dzielą się na lakiery: metaliczne, perłowe, matowe, akrylowe i wodne. Właściciel podejmuje decyzje o wykorzystaniu konkretnego rodzaju lakieru ale musi pamiętać aby nie był toksyczny. Dobrze wiedzieć, że lakiery metaliczne, perłowe i metalowe to rodzaje odcieni, połysku i wpływają na wygląd lakierowanej powierzchni.

Lakiery metaliczne i perłowe są bardziej błyszczące od lakierów matowych. Lakiery wodne i akrylowe wyróżniają się składem lakieru, natomiast lakiery wodne opierają się na barwnikach mieszanych z żywicami wodnymi, zaś lakiery akrylowe to jednoskładnikowe substancje o wysokiej jakości krycia.

Podsumowując można stwierdzić, że właściciele samochodów ograniczają się do wyboru lakieru najbardziej zbliżonego do odcienia na swoim aucie. Rzadko kto zastanawia się jakiej jakości jest dany materiał lakierniczy, ale lepsza jakość lakieru wiąże się z większą odpornością na zarysowania, będzie on też bardziej odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.