EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

burger
Gastronomia

Burgery królują w Krakowie

burger

Dania fast food nie mają dobrej prasy, jednak są smaczne, sycące i gotowe. Nic dziwnego, że dla wielu osób przebywających większość dnia poza domem staja się podstawą wyżywienia. Każde większe miasto może poszczycić się istnieniem budek z fast foodem i burgerowni. Również w Krakowie nie ma z tym problemu, ponieważ niemal w każdym lokalu gastronomicznym w mieście można dostać burgery, a w wielu z nich także kebab.

Dobry kebab można dostać w lokalu, który specjalizuje się w kuchni wschodniej, jednak burgery można dostać niemal wszędzie. Chcąc dostać dobrego burgera, warto się wysilić i poszukać, takiego, który będzie najbardziej odpowiadał naszym smakom. Ja polecam restauracje !

Burgery w Krakowie można dostać od 15 do 20 złotych. W cenie tej dostaniemy bułkę, kotlet wołowy i różne dodatki, uzależnione od miejsca, w którym przyjdzie nam burgera spożywać. W budce na ulicy i w najtańszej wersji dostaniemy pikle, cebulę, pomidora, ogórka czy liść sałaty. W lokalach specjalizujących się w burgerach można dostać wersje z pieczarkami, z bekonem, karmelizowaną cebulą i innymi nietypowymi dodatkami można też dostać nietypowe burgery w towarzystwie sera camembert i gruszki. Wszystko zależy od klasy i lokalizacji lokalu oraz jego specjalizacji.

Wiadomo, że burgery to nie dodatki, lecz przede wszystkim mięso, które powinno być przesmażone z wierzchu i soczyste w środku oraz odpowiednio doprawione. Fast food nie przekreśla dobrego smaku i nawet burgery mogą być smaczne, czego dowodem jest gastronomia w Krakowie, pełna lokali serwujących burgery. Jeśli więc będziecie w Krakowie, to koniecznie musicie spróbować tutejszych dań typu fast food.