EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

wykonczenia wnetrz mieszkan
Budownictwo

Ekipa remontowa zadba o wykończenia wnętrz

Masz to szczęście, że zostałeś posiadaczem własnego mieszkania? Jeśli tak i jeśli nabyłeś lokal mieszkalny w stanie deweloperskim, czyli goły, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że czekają Cię teraz wykończenia wnętrz. O te, tak samo jak o klasyczny remont mieszkania, najlepiej zadbają fachowcy ze sprawdzonej firmy remontowej.

Ile wyniosą wykończenia wnętrz i ile potrwają? To oczywiście bardzo trudne pytania, bo zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od tego jak dużym mieszkaniem dysponujesz, jak skomplikowane wykończenie wnętrz sobie zażyczysz i jak liczną ekipę zatrudnisz. Statystycznie fachowcy potrzebują na urządzenie 50-metrowego mieszkania około dwóch miesięcy. Gros tego czasu idzie oczywiście na łazienkę i kuchnię.

Tak jak już wspomniałem, i koszty robocizny jakie wyliczy nam firma remontowo budowlana i czas trwania wykończenia są zależne od tego jak skomplikowany projekt sobie wymyślisz. Na wszystko to wpływają nawet takie szczegóły jak wielkość płytek. Znacznie szybciej położyć na podłodze trzydzieści płytek o dużym rozmiarze, niż sto dwadzieścia małych. Czas i koszty pójdą w górę jeśli będziemy chcieli przenieść punkty wodne na inną ścianę. Dodatkowa ścianka czy sufity podwieszane to kolejne elementy, które wydłużą wykończenia wnętrz.

Jak widać, elementów będących składnikami całego kosztu remontu mieszkania jest bardzo dużo, a to czy zapłacimy więcej czy mniej zależy już od nas samych i od tego co będziemy chcieli mieć w mieszkaniu. Jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie lokalizacja. Firma remontowa z Krakowa będzie niestety trochę droższa niż świadcząca te same usługi remontowe firma z małej miejscowości.

wykonczenia wnetrz mieszkan