EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

kredyt hipoteczny
Biznes

Kowalski i jego wiedza o kredycie hipotecznym

Na wstępie warto zwrócić uwagę, iż dużo osób mylnie utożsamia kredyt hipoteczny z kredytem stricte na zakup mieszkania. Oczywiście przeważnie kredyty hipoteczne zaciągamy właśnie w celu kupna jakiejkolwiek nieruchomości, ale prawda jest taka, że absolutnie nie jest to ich wyłączne zastosowanie. Wiadomo, że kredyt hipoteczny jest zabezpieczony hipoteką – ograniczeniem rzeczowym praw do danej nieruchomości. Co znaczy, że w momencie braku możliwości do dalszej spłaty kredytu, instytucja, która udzieliła nam kredytu, czyli kredytodawca, rości sobie prawo do przejęcia będącej w zastawie nieruchomości.

kredyt hipotecznyKredyty hipoteczny w obcej walucie

Kredyt hipoteczny wyróżnia się tym, że środki uzyskane w ten sposób są o wiele większe, niż w przypadku powszechnych, dobrze nam znanych kredytów konsumpcyjnych. Stąd też bardzo często jest on zaciągany właśnie z myślą o budowie domu czy kupnie nieruchomości. W umowie kredytu znajdziemy zapis o zakresie wykorzystania pożyczonych pieniędzy, co ogranicza nam pole manewru. Warto zwrócić uwagę, że kredyt ten zaciągnąć możemy w wielu walutach. Obecnie najpopularniejszą walutą jest polska złotówka, ale jeszcze parę lat wstecz były ta franki szwajcarskie.

Przechodząc do meritum sprawy, trzeba zaznaczyć, że wyróżniamy trzy główne zastosowania kredytów hipotecznych. Po pierwsze możemy mieć do czynienia z tzw. pożyczką hipoteczną, którą bez problemu wykorzystamy na dowolnie wybrany cel. Druga sytuacja, to przypadek w którym uzyskane pieniądze są w stu procentach przeznaczone na dokonanie zakupu nieruchomości, gdzie bank samodzielnie przelewa całą kwotę na konto bankowe instytucji, bądź osoby sprzedającej nam nieruchomość, co odbywa się oczywiście na podstawie umowy kupna – sprzedaży. Trzecim rodzajem kredytu hipotecznego jest przypadek, w którym pieniądze przeznaczone na budowę domu wypłacane są na nasze konto w całości albo też w kilku transzach.

Możliwości jest więc kilka, a jeśli jesteśmy zieloni w sprawach finansowych i kredyty, a zwłaszcza na tak wysoką kwotę nas przerażają, to warto skorzystać przy zaciąganiu kredytu z porady sprawdzonego doradcy finansowego. Przykładowo, doradca finansowy www.MonikaRytel.pl – kredyt hipoteczny w Białymstoku – wybierze dla nas szybko i korzystnie. Znajomość rynku finansowego i doświadczenie pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.