EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

salon kosmetyczny w Krakowie - botox
Pozostałe Wesele i ślub Zdrowie i uroda

Botox do twarzy

Która z nas nie marzy o idealnie gładkiej, napiętej, świetlistej cerze? Jad kiełbasiany, mimo swej przerażającej nazwy, to coś co może nam pomóc uzyskać taki efekt. Jad ten, inaczej toksyna botulinowa (botox) to bardzo silnie działająca substancja, która wykorzystywana jest do leczenia m. in zeza, różnych chorób neurologicznych. Swoje zastosowanie znajduje również w medycynie estetycznej, do modelowania twarzy i pozbycia się niedoskonałości.

Do stosowania na twarz używa się niższych stężeń niż w przypadku leczenia schorzeń neurologicznych, więc nie ma obawy, że wpłynie to na nasze elementy układu nerwowego i jest całkowicie bezpieczne. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej trwa dosłownie kilka sekund i jest porównywalne do ugryzienia przez komara, a to wszystko dzięki bardzo cienkiej igle, która minimalizuje odczucie bólu, a ślady po wkłuciach są wręcz niewidoczne. Efekty takiego zabiegu są widoczne po około tygodniu i utrzymują się kilka miesięcy, nawet do pół roku. Oczywiście, nie każdy może taki zabieg wykonać. Przeciwwskazaniem jest ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry, stosowanie niektórych leków.

Przed przystąpieniem do zabiegu warto dokładnie zapoznać się z ofertami gabinetów medycyny estetycznej, poczytać opinie innych klientów. Cena zabiegów z wykorzystaniem substancji, którą jest botox jest zależna od miejsca, w które ma być wstrzyknięta. Cenę indywidualnie dobierze lekarz medycyny estetycznej. Pamiętajmy, że mimo, iż jest to bezpieczny zabieg, nieumiejętnie wykonany może oszpecić nas i nasza twarz może wyglądać jak maska. Medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach może poprawić nasz wygląd dosłownie w kilka sekund i to bez większych skutków ubocznych, ale warto zachować umiar i dokładnie zastanowić się nad potrzebą tego zabiegu.

Botox Kraków od teraz w atrakcyjnych cenach w Sekretach Piękna!