EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

medyczna marihuana
Zdrowie i uroda

Zastosowania medyczne oleju konopnego

medyczna marihuana

Olej konopny to olej wywołujący coraz to liczniejsze kontrowersje w ciągu ostatnich lat. Dyskusja na temat zastosowania, właściwości oraz wadach i zaletach trwa w nieskończoność. Jakie zatem korzyści niesie ze sobą olej z nasion konopi? Przede wszystkim jego największą zaletą jest wysoka zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, czyli omega-3 oraz omega-6.

NNKT stanowią aż 80 procent składu oleju. Dzięki czemu zaliczamy go do ścisłej czołówki olejów roślinnych pod względem wartości prozdrowotnych oraz jego niezliczonych zastosowań. Kwasy omega sprawiają, że olej z nasion konopi hamuje namnażanie się tkanki nowotworowej, zapobiega wahaniu się cukrom w krwi człowieka, wspomaga pracę serca oraz naczyń krwionośnych, ale również łagodzi bóle reumatyczne.

Olej konopny posiada dodatkowo szereg innych zastosowań. Są to między innymi: gojenie się ran, wspomaganie pracy wątroby oraz nerek. Ogromna ilość właściwości zdrowotnych sprawia, że konopie medyczne postrzegane są w zupełnie innym świetle. Konopie medyczne i olej konopny, którzy jest z nich wytwarzany posiada zbawienny wpływ na zdrowie. Jaki? Najbardziej wpływa na nasz układ sercowo-naczyniowy. Między innymi poprzez zmniejszanie lipidów we krwi, a co za tym idzie zapobieganie miażdżycy.

Ponadto jedna z pożądanych zalet jaką ma olej z nasion konopi dotyczy nowotworów, a dokładniej ochrony. Olej konopny jest bogaty w przeciwutleniacze, które w sposób aktywny przeciwdziałają rozwojowi nowotworów. Dzięki tej jednej właściwości olej z nasion konopi ma szansę stać się rewolucyjnym lekiem w leczeniu nowotworów w przyszłości.