EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

usg acuson
Zdrowie i uroda

Nowoczesne ultrasonografy w medycynie obrazowej

Świadczenie profesjonalnych usług medycznych nie jest możliwe bez posiadania zaawansowanego technicznie sprzętu. Jednym z tego rodzaju sprzętu jest aparat USG ACUSON Siemens. Jest to aparat przeznaczony do celów diagnostycznych, za pomocą którego możliwe jest obrazowanie zmian zachodzących w organizmie. Cały proces, co warto dodać dzięki tego rodzaju aparatowi odbywa się w sposób bezinwazyjny, co nie naraża pacjenta na dodatkowe niedogodności.

usg acusonTakie właściwości sprawiają, że aparat USG ACUSON można używać do badań osób starszych, dzieci czy nawet płodów. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie placówki medycznej bez takiego sprzętu. Aparaty USG dzięki swojej wszechstronności znajdują szerokie zastosowanie w każdym punkcie medycznym. Lekarze niemal każdej specjalności korzystają codziennie z jego możliwości. Fale ultradźwiękowe emitowane przez te urządzenia potrafią na przykład stwierdzić schorzenia układu krążenia, wykryć guzki oraz zgrubienia znajdujące się w wielu organach. Dzięki temu lekarz ma szanse szybkiego zdiagnozowania torbieli, poziomu zatłuszczenia wątroby oraz innych zmian nowotworowych. Pozwala to na podjęcie szybkiego leczenia, które może okazać się przy takich chorobach kluczowe dla zdrowia i życia pacjenta.

Nowoczesne ultrasonografy, jak choćby wypomniane ACUSON Siemens, posiadają wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają wykonywanie niestandardowych badań, których nie wykonuje się codziennie. Zakup aparatu USG to dość spory wydatek. Sprzęt pochodzący od renomowanego producenta może kosztować nawet 30 000 złotych. Cena aparatu jest uzasadniona w dużej mierze od poziomu zaawansowania urządzenia oraz ilości funkcji, które ma do dyspozycji.