EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

aranżacja
Dom i ogród

Firmy oferujące aranżację wnętrz

Praktyką przez wszystkich przyjętą za naturalną jest kupowanie gotowego projektu domu lub zlecanie wykonania takiego projektu firmie uprawnionej jeżeli klient ma specjalne wymagania lub na przykład działka ma nietypowy kształt. Budynek musi spełniać wiele standardów bezpieczeństwa więc rzadko za projektowanie bierze się sam właściciel, chociaż nie jest to zabronione.

aranżacja

Inaczej jest z aranżacją wnętrz. Tu często właściciele polegają na własnym guście i wyborze mebli i dodatków. Jednak łatwiej jest urządzić mniejszy dom lub mieszkanie. Jeżeli natomiast ktoś buduje lub kupuje duży dom często dochodzi do wniosku, że aranżacja wnętrz też powinna być wykonana przez fachową firmę (jak na przykład krakowskie biuro projektowe Orange Studio). Od niedawna polskie uczelnie wprowadziły jako dodatkowy kierunek nauczania architekturę wnętrz, daje on przygotowanie teoretyczne.

Na rynku powstaje wiele firm, zajmujących się aranżacją wnętrz, ich pracownicy, rozmawiając z właścicielami domu, dowiadują się jakie mają oni potrzeby, zamiłowania, jaki styl preferują. Wraz z właścicielem ustalają oczekiwany przez niego wygląd każdego pomieszczenia i przedstawiają mu swoje propozycje realizacji. Jeśli właściciel sobie życzy zakupują też meble i dodatki. Usługa może obejmować centralną część domu z pominięciem sypialni lub innych osobistych pokojów albo całość domu.

Firmy zajmujące się aranżacją wnętrz kierują swoją ofertę nie tylko do osób prywatnych ale też do innych firm projektując wnętrza biur, gabinetów z poczekalniami czy też na przykład prywatnych przedszkoli.