EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

układanie kostki brukowej kraków
Dom i ogród

Kostka brukowa w ogrodzie – wizytówka Twojego domu

Co jako pierwsze rzuca się nam w oczy, gdy idziemy ulicą i mijamy kolejne budynki? Co sprawia, że zerkając przez płot myślimy „jak tu pięknie, chciałbym tu mieszkać”? Oczywiście pierwszym co widzimy jest sam dom – zauważamy jego wielkość, bryłę i kolor, uznajemy go za zadbany, lub wprost przeciwnie – wymagający remontu i doprowadzenia do porządku.

Najpiękniejszy jednak dom traci jednak na atrakcyjności jeśli jego otoczenie, czyli ogród pozostawia wiele do życzenia – wyschnięta trawa, rozjeżdżony, błotnisty podjazd czy zaniedbane, zachwaszczone rabaty z pewnością nie dodadzą uroku najpiękniejszej nawet posiadłości. Co jeśli ogrodnictwo nie leży w kręgu Twoich zainteresowań i nie chcesz każdego weekendu spędzić na koszeniu trawnika i pieleniu kwietników? Świetnym rozwiązaniem będzie kostka brukowa, z której pomocy przeobrazisz frontową część swojego ogrodu w estetyczną, a jednocześnie praktyczną powierzchnię, stanowiącą doskonałą wizytówkę Twojego domu.

Polecamy: usługi brukarskie Kraków – brukarstwo MK BRUK

Obawiasz się, że brukarstwo nie jest dla Ciebie, nie czujesz się na siłach, aby wykonać tę pracę samodzielnie? Układanie kostki możesz oczywiście zlecić fachowcom, a wówczas efekt na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Odpowiednie firmy pomogą również podjąć decyzją dotyczącą wykorzystania powierzchni, którą dysponujesz, poprzez wykonanie stosownych wizualizacji – w końcu profesjonalne brukarstwo zaczyna się od dobrego, przemyślanego planu. Kostka brukowa może być oczywiście tylko jednym z jego elementów – dobry plan zawierać będzie również takie elementy jak płot, furtka czy ewentualne elementy ozdobne, jak na przykład drobne rzeźby czy fontanny.

Oczywiście układanie kostki nie wyklucza zastosowania również roślinności – czy to w formie trawnika, biegnącego wzdłuż chodnika lub podjazdu, czy to w formie solidnych donic, obsadzonym stosowną roślinnością. Tego typu donice z pewnością ożywią naszą przestrzeń, a jednocześnie będą zdecydowanie łatwiejsze w pielęgnacji niż klasyczne rabaty czy nasadzenia – są więc świetnym rozwiązaniem dla osób niemających zbyt wiele wolnego czasu.