EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

świetlówki LED
Dom i ogród

Świetlówki Led nowoczesne, energooszczędne źródło światła

Świetlówki Led to jedne z bardziej popularnych źródeł światła pozwalających na oświetlenie dużej powierzchni takiej jak np. hale produkcyjne, magazyny czy warsztaty samochodowe. Świetlówki Led sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest równomierność oświetlenia oraz jakość i trwałość produktów. Wyróżnić możemy kilka typów świetlówek z uwagi na ich budowę i konstrukcję i każda z nich świetnie sprawdzi się w twoim wnętrzu. Ze względu na budowę wyróżnić możemy świetlówki Led szklane i aluminiowe.

Świetlówki szklane mają tę przewagę, iż świecą możliwie jak najszerzej. Ich kąt świecenia często sięga aż 280 stopni. Taki rodzaj obudowy zapewnia więc równomierne rozproszenie światła. Największym plusem tego rozwiązania jest równomierne wypełnienie pomieszczenia światłem wydobywającym się z danej świetlówki.

Świetlówka nazywana aluminiową opiera się o obudowę stworzoną z dużego radiatora wykonanego z aluminium oraz części przepuszczającej światło. Jako że aluminium jest świetnym przewodnikiem ciepła, pozwala na optymalne wykorzystanie jego naturalnych właściwości, jako wysokiej klasy radiator, dzięki czemu świetlówka o takiej budowie nie grzeje się w taki stopniu jak ta ze szkła. Świetlówki Led  posiadają również węższy kąt świecenia. Im węższy kąt świecenia, tym precyzyjniej możemy doświetlić daną powierzchnię, a co za tym idzie, świetlówki te możemy wieszać na trochę większych wysokościach. Warto nadmienić, że kierunkowane światło nie sprawdza się dobrze, gdy chcemy całościowo rozświetlić pomieszczenie z niższej wysokości i wtedy warto wybrać te ze szklaną obudową.

Bez względu na to, jaki rodzaj świetlówki wybierzemy, możemy być pewni, że zapewnimy optymalne oświetlenie naszej przestrzeni w świetnej cenie i oszczędzając na zużyciu energii.