EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

profil led
Dom i ogród

Nowoczesne oświetlenie: profile LED

profil led

Jeszcze całkiem niedawno najlepsze oświetlenie zapewniały żarówki, które od dłuższego czasu były najpopularniejsze. Obecnie zmieniło się to diametralnie. Odkąd wynaleziono diody dużej mocy, emitujące na tyle silne światło, że można z nich budować zamienniki tradycyjnych żarówek, oświetlenie LED zrewolucjonizowało rynek. I chociaż diody LED pojawiły się stosunkowo niedawno, to dzięki swoim zaletom, szybko zdobywają ogromną popularność.

Wśród ich największych atutów wymienić trzeba wysoką efektywność pracy i trwałość. Są one bowiem najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia oferowanym na rynku. Moduły oświetleniowe LED biją na głowę żarówki zwyczajne i halogenowe ze względu na swoją trwałość. Ich czas pracy jest 25 razy dłuższy od żarówki zwyczajnej i dziesięciokrotnie dłuższy od halogenowej.

Kolejne zalety tych nowoczesnych diod to odporność na uderzenia i wstrząsy, a także ogniskowanie, polegające na emitowaniu światła kierunkowego. Szybki czas osiągania pełnej jasności bezpośrednio po włączeniu i możliwość osiągnięcia różnych kolorów to kolejne walory diod LED. W sprzedaży dostępne są nie tylko żarówki LED, ale także na przykład świetlówki LED, panele, moduły czy profile aluminiowe LED.

Profile LED to doskonałe rozwiązanie podczas tworzenia oświetlenia LED bądź aranżacji świetlnych z wykorzystaniem taśm LED lub modułów LED. W połączeniu z taśmą lub listwą LED, liniowe źródła światła stają się eleganckim elementem oświetleniowym mogącym znaleźć zastosowanie w meblarstwie czy wystroju wnętrz. Jeżeli chodzi o zakup tego asortymentu, warto wejść na stronę lumines.pl. Znajdziemy tam bardzo duży wybór profili ledowych.