EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

przedszkole
Pozostałe

Przedszkole – prywatne czy samorządowe?

Czas swojego przedszkola wspominam niezbyt dobrze. Pamiętam, że ciężko mi było rozstać się z mamą i zaadoptować w grupie. Zawsze byłam nieśmiała, i przyzwyczajenie się do nowej sytuacji było dla mnie trudne i zajęło mi sporo czasu. Ale wtedy nikt nie zwracał na to specjalnej uwagi. Przedszkolanka kazała zostawić mnie praktycznie siłą, a potem nie przywiązywała większej uwagi kiedy płakałam. Musiała zająć się innymi dziećmi, w dość licznej grupie.

przedszkoleDziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wybór przedszkola, stał się dla rodziców bardzo ważnym elementem. To oznacza dla wielu, początek poważniejszej edukacji swojego dziecka. A to od czego zaczniemy, ma znaczący wpływ na późniejsze kształcenie. Rodzice mogą wybierać w naprawdę szerokiej ofercie przedszkoli, od tych publicznych do prywatnych. Ośrodki prześcigają się w nowych pomysłach i ofertach. Nie zdziwmy się, kiedy na miejsce w tych najbardziej renomowanych przyjdzie nam trochę poczekać. Prywatne przedszkola w Krakowie mogą kosztować miesięcznie, nawet ponad 1 tys. zł. Takie przedszkole ma w swojej ofercie, szeroką gamę propozycji. Oprócz standardowych zajęć,spełniających podstawę programową, prowadzi szereg zajęć dodatkowych, typu: balet, basen, dodatkowy język obcy, karate i wiele innych. Organizuje też wyjazdy do kina, teatru, muzeum czy pikniki. Polecamy przedszkole Akademia Muminków w Krakowie.

Zajęcia prowadzone są w nowy i niestandardowy sposób, wykorzystujące, różne nowinki edukacyjne. W przedszkolach samorządowych grupy są bardziej liczne, za to budynek i wnętrza są większe od tych w prywatnym sektorze. Kadra pedagogiczna jest z wysokim wykształceniem i wieloletnim stażem. Przedszkola publiczne i prywatne mają swoje wady i zalety. Aby wybrać to właściwe warto przejrzeć wiele propozycji i zapoznać się z opinią innych rodziców.