EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

wybieramy najlepszy escape room
Pozostałe

Zabawa w Escape Roomie

Zamiast po raz kolejny odpalać tą samą grę komputerową, można spróbować przejść przez coś bardzo podobnego, tyle że w świecie realnym. Escape Room jest właśnie taką formą rozrywki. Dzięki niej najbardziej doświadczeni i najlepsi gracze sami mogą sprawdzić, czy gdyby na swojej drodze natknęli się na podobne problemy co w grach, umieliby sobie z nimi równie szybko i sprawnie poradzić.

wybieramy najlepszy escape room

Istnieje wiele rodzajów tego typu Escape Roomów. Przeważnie przyjmują one formę tajemniczych pomieszczeń, które trzeba dokładnie najpierw przejrzeć, aby znaleźć ukryte w nich zagadki i zadania. Rozwiązując je krok po kroku, gracze otrzymują kolejne wskazówki, dzięki którym przechodzą do dalszych etapów gry i zbliżają się do jej końca. Każdy pokój zagadek ma bowiem swoje zakończenie. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i pokonaniu wszelkich pułapek gracze wydostają się z pomieszczenia i mogą uznać się za zwycięzców.

Co zaś się dzieje, jeśli sobie z tym wszystkim nie poradzą? Nic, po prostu przegrywają, a pokój po upływie określonego na grę czasu otwiera im obsługa. W przyszłości zawsze mogą raz jeszcze powrócić do tego samego pokoju zagadek i tym razem skupić się nieco bardziej na samej rozgrywce, by zwyciężyć lub mogą wybrać na następny raz inny Escape Room. W zależności od firm je oferujących, z reguły mamy do wyboru około czterech – sześciu pokojów przygotowanych w odmiennej tematyce i z łamigłówkami na różnych poziomach trudności.

Gdzie można pobawić się w pokoju zagadek? Na pewno nie jeden lokal tego rodzaju ma na swoim obszarze Kraków. Najlepiej zapoznać się z różnymi rodzajami escape roomów i wybrać ten dostosowany do poziomu umiejętności wszystkich graczy. O pokojach zagadek można się sporo dowiedzieć odwiedzając strony www lokali oferujących escape game w Krakowie. Jednym z nich jest: www.LostRoom.pl