EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

wycieczki do gruzji
Pozostałe

Wczasy w Gruzji

Gruzja jest pięknym krajem, gdzie znajduje się wiele wspaniałych krajobrazów. To miejsca, gdzie przyroda jest unikalna i zachwyca każdego. Dodatkowo są tutaj miejsca, gdzie znajduje się wiele atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcyjne zabytki posiadają długie historie, które zachęcają do dalszego zwiedzania całego kraju.

wycieczki do gruzji

Wakacje w Gruzji są idealnym rozwiązaniem dla osób młodych, ale także starszych. Spędzenie tutaj dłuższego czasu pozwala nam nie tylko na zwiedzenia, ale również na zapoznanie się z tutejszą kulturą, tradycjami i obyczajami. Wycieczki do Gruzji są bardzo popularne i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To kraj, gdzie warto udać się w kilka miejsc. Jednym z nich jest urokliwy klasztor znajdujący się na wzgórzu, na wysokości 2170 m n.p.m.

To bardzo ciekawe miejsce jest bardzo fotogeniczne i pozwala na chwycenie wyjątkowych widoków, ze względu na krajobrazy widoczne z góry. Warto dodać, że nad wzgórzem góruje najwyższy szczyt gór Kaukazu, czyli Kazbek. Miejsce, które każdy z nas powinien zobaczyć. Wejście na wzgórze, do klasztoru zajmuje ok. 3 h. Interesującym miejscem jest także Katskhi. Na szczycie pionowej 40-metrowej skały, która swoim wyglądem przypomina maczugę, znajdziemy mały kościółek, którego historia jest niesamowita.

Na szczyt skały można wejść schodami, które zwane są „schodami do nieba”. Od około 20 lat, kościółek zamieszkiwany jest przez mnicha, dzięki czemu za niewielką opłatą możliwe jest zwiedzenia tak pięknego miejsca. Dodatkowo ze szczytu zauważymy unikalne widoki na otaczający nas kraj.