EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

olej kokosowy i jego kosmetyczne wlasciwosci
Zdrowie i uroda

Właściwości pielęgnacyjne oleju kokosowego

Naturalne kosmetyki dają dziś ogromne możliwości w kwestii pielęgnacji naszej skóry. Jest to wskazane szczególnie dla osób z podatnością do alergii. Nie musimy martwić się o zbędne substancje chemiczne i konserwanty. Szczególnie doceniany w ostatnim czasie jest olej kokosowy. Dlaczego? Jakie właściwości ma olej kokosowy? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Olej kokosowy idealnie nadaje się do nawilżania i natłuszczania skóry. Tworzy ochronna warstwę, która zapobiega wysuszaniu się skóry, dzięki temu nie musimy martwić się szybką utratą wody z tkanek. Jest to bardzo ważne w szczególności zimą, kiedy nasza skóra jest narażona na gwałtowne zmiany temperatury. To znacznie osłabia jej warstwę lipidową.

olej kokosowy i jego kosmetyczne wlasciwosci

Szczególne właściwości posiada olej kokosowy z pierwszego tłoczenia. Jest on niezwykle bogaty w składniki odżywcze, które dbają o właściwy stan naszej skóry. Sprawiają, że jest ona dużo zdrowsza i pozostaje w idealnej kondycji. Może to być świetny zamiennik dla wszelkich balsamów i maseł do ciała dostępnych w drogeriach.

Co ciekawe, olej kokosowy idealnie sprawdzi się również jako produkt do demakijażu. Bez problemu poradzi sobie nawet z kosmetykami wodoodpornymi. Pozwoli usunąć wszystkie ślady makijażu i dokładnie oczyścić nasza skórę. Dzięki temu produkty pielęgnacyjne i wszystkie kremy jakich użyjemy będą dużo bardziej skuteczne. Bez problemu wnikną do najgłębszych warstw skóry, a warstwa oleju kokosowego sprawi, że będą działać intensywniej.

Więcej właściwości oleju kokosowego znajdziesz na: http://oleje-kokosowe.pl/