EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

stomatologia estetyczna
Zdrowie i uroda

Stomatologia estetyczna

stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, poprawia wygląd oraz jest wizytówką danej osoby. Stomatologia daje wiele możliwości aby poprawić wygląd zębów. Przy różnych wadach zgryzu niezbędny jest aparat ortodontyczny. Aparat może być stały lub ruchomy, bezbarwny lub kolorowy. Aparat ortodontyczny mogą nosić osoby w każdym wieku, zarówno dzieci jak i dorośli.

Czas noszenia aparatu ortodontycznego wynosi zwykle od kilku miesięcy do roku w zależności od indywidualnego przypadku danej osoby. Proste zęby są konieczne dla prawidłowej wymowy. Przy wszelkich przebarwieniach zębów niezbędne są zabiegi ze stomatologii estetycznej. Stomatologia estetyczna (więcej można się dowiedzieć pod hasłem „stomatologia estetyczna Kraków„) polega między innymi na wybielaniu zębów, likwidowaniu wszelkich przebarwień, które najczęściej związane są z paleniem papierosów, piciem kawy, herbaty czy czerwonego wina lub nadmiarem fluoru, co charakteryzuje się białymi plamami na powierzchni zębów. Wybielanie zębów możliwe jest w każdym gabinecie stomatologicznym. Zęby powinny być odpowiednio przygotowane do zabiegu wybielania. Wszystkie chore zęby powinny być wyleczone. Metod wybielania zębów jest wiele. Wybielanie jest także możliwe w domu, po zakupie odpowiedniego preparatu do wybielania.

W sklepach i aptekach dostępne są specjalne paski do wybielania zębów, pasty do zębów i wiele innych preparatów. Jednak wybielanie w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym daje dużo lepsze i trwalsze efekty. Koszt wybielania zębów wynosi od kilkuset do nawet tysiąca złotych w zależności od wybranej metody.