EM 4

informacje, newsy, ciekawostki z Polski i świata

komórki macierzyste
Zdrowie i uroda

Walentynkowy zawrót głowy

Walentynki to szczególny dzień. Świętują go przede wszystkim zakochane pary. Niektórzy twierdzą, że święto to nie jest żadnym świętem, a przywędrowało do Polski z Ameryki. Jednak ludzie lubią wszystko co pochodzi zza Oceanu i starają się postępować tak samo jak zachowuj się Amerykanie.

Jednym z wielu sposobów uczczenia tego święta jest obdarowywanie się prezentami. Wszystko na czerwoną nutę, gdyż to właśnie jest kolor symbolizujący miłość. Pluszowe serca mają prawdziwe branie tego dnia. Można wybrać się do restauracji na romantyczną kolację przy świecach. Jednakże jeśli wcześniej nie zarezerwowało się stolika, to nie ma co liczyć na wolne miejsce, a raczej dwa wolne miejsca. Wiele restauracji, pizzerii czy knajpek wymyśla przeróżne atrakcje na ten wieczór, żeby przyciągnąć jak największą rzeszę zakochanych klientów. Pizza w kształcie serca czy faszerowane gołąbki już nikogo nie dziwią.

Czekoladki oraz kwiaty są naprawdę bardzo przyjemną niespodzianki. Jednakże większym prezentem jest podarowanie komuś życiodajnego płynu czyli czerwonej krwi. Innym sposobem spędzenia tego niezwykłego dnia jest pomoc innym. Walentynkowa akcja oddawania krwi nabrała jeszcze bardziej wymownego charakteru. Kochać można przecież nie tylko swojego życiowego partnera, ale każdą inną osobą na świecie. Wiec ludzie chcą dać świadectwo owej braterskiej miłości i oddają krew właśnie tego dnia. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo komu i kiedy nasza krew może się przydać. Wiele matek również zabezpiecza się, swoją rodzinę i swoje dzieci. jest najbezpieczniejszym miejscem, gdzie nadzieja nie umiera nigdy.